Festival Kaera-Jaan

Kogukonnateatri lavastus
"ja siis olime meie"

Kogukonnateatri lavastus „ja siis olime meie“ on rongkäiguna teostuv rännaklavastus, mis kulgeb moosekantide saatel Vooremäe nõlvadel läbi kohalike inimeste lugude ja mõtete.

Lugu

Lavastuse loojad on aasta jagu tutvunud Kastre valla inimestega kohalikes raamatukogudes, noortekeskustes, koolides, metsades, aasadel ja soodes, nende kodudes ja saunades. Neis paikades on jutustatud lugusid sellest, kuidas end näeme, ning kuidas praegusel üsna keerulisel ajal kokku tulla ja koos olla. Samuti käsitletakse, mida koosolu üldse tähendab ja kust seda leida. Nende kohtumiste jooksul sõnastatud vastused on tundunud nagu paljuharulised jõed või mitmesuunalised rajad, mis on pea alati lõppenud täiesti erinevas paigas. Etendatav lavastus on nende vastuste, tunnete, ja mõtete peegeldus ning publik on palutud neid samu peegeldusi püüdma, neist läbi ujuma või lihtsalt vooluga kaasa minema, isegi kui vool kipub maa alla kiskuma.

Etenduse pilet koos ala pääsmega

Täispilet 25 €  

Õpilane, tudeng, pensionär 20 €

Lastele vanuses kuni 6a (k.a) tasuta

Mis ajal etendused toimuvad?

Palume varuda parklast etenduse alguskohta jõudmiseks aega vähemalt 15 minutit.

Hilinejatel lavastusega liituda pole võimalik.

Vähendatud liikumisvõime puhul toe saamiseks kontakteeruge: liina.jogar@gmail.com, +372 5365 2155

Projekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Lavastust viivad läbi, etendavad ja toovad teieni parimad inimesed (ja hobused) Kastre vallast

Haaslava Meeskoor (dirigent Kalev Lindal), tantsurühm Krüsanteem (juhendaja Made-Heljo Ruul), külakapell HääMiil, pillimehed Ain Anijärv ja Osvald Pähno

Rollides: Merle Päll, Ivar Dubolazov, Ene Runtel, Sandra ja Gregor Kroon, Marta Pärn, Liise Rebeka Käärik, Daren-Marcus Teder, Teresa Lepikov, Raivo Aasna jt

Hobused toob Võnnu Mahetalu

Lavastusjuht: Liina Jõgar (Eesti)

Produktsioon: INITIUM ja Kastre vald

Lavastust produtseerib loomekompanii INITIUM

Lavastust produtseerib loomekompanii INITIUM (Ieva Niedre), kellel on mitmekesine kogemus just maapiirkondade kogukondades kunstiprojektide läbi viimises. Nende projektide tulemuseks on olnud kohaspetsiifilised kultuurisündmused nagu teater, tants, kontserdid, näitused ja installatsioonid Lätis, Balti riikides ja Euroopas. Nad juhivad Balti Rakendusliku Teatrikooli tööd koos Balti partneritega ning tegelevad naabruskonna arendamisega läbi kultuuri ja kogukonnaliikumise. INITIUM loob koos kogukondadega uuenduslikke teatrilavastusi, mis kajastavad kohalike ainulaadseid lugusid, perspektiive ja kogemusi – ettevõtmine, mille kaudu püütakse kutsuda esile sotsiaalseid muutusi ning inspireerida kaasavamat ja elujõulisemat ühiskonda. Oma etendusega “Malleus Maleficarum. Uus leping” võitsid nad Läti 2023. aasta teatriauhinnad kategooriates aasta suurlavastus ja parim videokunstnik. 

Barbara Lehtna​

Barbara Lehtna

Barbara on eesti lavastaja,kelle jaoks kogu kunst keerleb erinevate koosolemise viiside leidmise ümber. Barbara teosed hõlmavad teatrit, tantsu ja muid väljendusvorme ning üsna sageli töötab ta kogukondadega või nende ümber. Ta lõpetas Madalmaade Kunstiülikooli etenduskunstide magistri ja valiti European Network of BePart (Art Beyond Participation) üheks kunstnikuks. Ta on töötanud kunstnikega nagu Doris Uhlich, Julian Hetzel, Chris Kondek ja ta usub, et kunst peab olema intiimne ja alati poliitiline. 

Jānis Balodis​

Jānis Balodis

Jānis on üks Läti uue põlvkonna huvitavamaid näitekirjanikke, teatri Dirty Deal dramaturg, kes on teinud koostööd nii Läti kui ka Leedu suuremate teatritega. Koos võitluskaaslase Valters Sīlisega on teda peetud poliitilise teatri žanri taaselustajaks Lätis. Ta on kirjutanud lavale Ukraina kriisist, kliimasoojenemisest ja nõukogude ajast, aga alati läbi isikliku vaatenurga, kasutades maksimaalselt ära dokumentaalse teatri võimalusi ning sidudes sellega erinevaid loojutustamise tehnikaid ja huumorit.

Liva Blume

Līva Blūma

Līva on oma elu Läti ja USA vahel jaotav muusik, laulja ja helilooja. Loojana inspireerib teda sageli just igapäev. Ta loob teoseid inimhäältele ja elektroonikale ning instrumentaalmuusikat, ja tema loomingut on esitatud Lätis, Inglismaal, Austrias, Saksamaal ja USAs.

Helena Krinal

Helena Krinal

Helena on Tartus sündinud-kasvanud ja Palestiinas resideeruv vabakutseline tantsukunstnik, kelle loomingus on oluline osa improvisatsioonil ja kehadevahelisel suhtlusel. 2014. aastast alates loob ta krinal | mansour nime alt ühiskonnakriitilisi lavastusi, peamiselt Palestiinas, peamiselt väljaspool kunstiringkondi ja teatreid. Tema viimased etendused on aeglaselt arenevad meditatiivsed näilised juhuslikud kehade kohtumised, nagu Zuga ühendatud tantsijatele lavastatud teosed “Müra” (2019) ja “Häbi” (2021). 

Kristiāns Aglonietis

Kristians Aglonietis

Kristians on Läti multimeedia kunstnik. Ta töötab teatrietenduste ja filmide juures peamiselt kostüümi- ja grimmikunstnikuna ja lõi kostüümid ka teatripreemia pälvinud INITIUMi lavastuse “Malleus Maleficarum. Uus leping” jaoks. 

Ilga Vālodze Ābele​

Ilga Vālodze Ābele

Ilga Vālodze on Läti folklorist, kelle suunaks on elulugude uurimine ajalooliste sündmuste valguses ning kollektiivse mälu ja pärandiuuringud. Alates 2019. aastast on Ilga kasutanud enda akadeemilist väljaõpet – biograafilisi ja kontekstiuuringuid, elulugude intervjuusid jne – rakendusteatri etenduste taustauuringutes osana INITIUMi kunstilisest meeskonnast, töötades eri kogukondadega üle Läti ning hetkel Läti kogukonna juures Austraalias. 

Scroll to Top